NMG S.A. jest ekspertem w dostarczaniu profesjonalnych rozwiązań informatycznych, w szczególności produktów związanych z zarządzaniem produkcją, automatyką przemysłową i budynkową (BMS) oraz wspomagających zarządzanie gospodarką energetyczną i optymalizujących zużycie mediów energetycznych.
NMG tworzy doświadczony zespół pracowników, który przez ostatnie kilkanaście lat specjalizował się w realizacji złożonych projektów, zwłaszcza z dziedziny wspomagania zarządzania procesami produkcji i gospodarką energetyczną oraz automatyką i sterowaniem.

NMG jest producentem platformy ERCO.Net, która wspomaga zarządzanie produkcją, gospodarkę mediami energetycznymi ich producentów, dostawców i odbiorców oraz steruje obiektami jak również jest dostawcą usługi SPEKTRUM, oferującej rozwiązania poprzez platformę www.

Platforma ERCO.Net jest również doskonałym narzędziem do masowej akwizycji danych pomiarowych i zarządzania infrastrukturą pomiarową, co jest niezmiernie ważne w systemach klasy AMR, AMI i Smart Grid.

Ponadto NMG jest dostawcą unikalnej linii produktów sprzętowych wykorzystywanych do koncentracji, rejestracji i sterowania oraz transmisji danych, jak również współpracuje z wiodącymi producentami sprzętu pomiarowego stosowanego w układach odbiorców energii oraz z dostawcami rozwiązań teletransmisyjnych i sieciowych, które stanowią niezbędny element infrastruktury wdrażanych systemów (akwizycja, rejestracja, sterowanie i transmisja danych).

NMG w okresie swej działalności zbudowała rozpoznawalne marki ERCO.Net i SPEKTRUM uzyskując liczne referencje i wyróżnienia w kraju oraz poza jego granicami.

Kompetencja oraz jakość realizowanych zadań spowodowały, że NMG zaufało wielu klientów. W ciągu całego czasu funkcjonowania NMG dokonało ponad pięćset wdrożeń swoich autorskich rozwiązań, w różnej wielkości firmach i instytucjach o bardzo różnym profilu działalności.

Proponowane przez NMG rozwiązania, dostosowane są do indywidualnych potrzeb i uwarunkowań klientów. NMG, współdziałając z klientami, wyspecjalizowała się w tworzeniu tzw. projektów „pod klucz” - od koncepcji do wdrożenia. Ponadto NMG wspomaga swoich klientów w  eksploatacji i  utrzymaniu systemów, a także doradza oraz szkoli personel klienta.

Atuty naszej firmy to:

  • niezależność od producentów sprzętu pomiarowego i sterowników

Zespół informatyków i elektroników NMG wyspecjalizował się w tworzeniu oprogramowania komunikacyjnego do wszelkiego sprzętu pomiarowego dostępnego na rynku. Na naszą bazę wiedzy składa się obecnie m.in. biblioteka programowa z listą kilkuset programów komunikacyjnych (driverów) do różnego rodzaju liczników, przepływomierzy, rejestratorów, analizatorów, sterowników i innych urządzeń wiodących producentów polskich i światowych.

  • niezależność od rodzaju transmisji danych pomiarowych i protokołów tej transmisji

Lata doświadczeń pozwoliły nam zbudować kompetencje w obszarze wszystkich głównych technik komunikacyjnych funkcjonujących w infrastrukturze i sieciach naszych klientów (LAN, WAN, GSM/GPRS, CDMA, WiFi, PLC, etc.).

  • kompetencje w dostarczeniu kompleksowych rozwiązań z obszaru zarządzania procesami (szczególnie procesami produkcji, składowania i dystrybucji) oraz wszystkich mediów energetycznych

Mimo, że NMG nie jest producentem sprzętu pomiarowego, jej systemy są perfekcyjnie przygotowane do transmisji i analizy wielkości mierzonych, obejmujących zarówno energię elektryczną jak i gaz, wodę, sprężone powietrze, amoniak, parę wodną i inne.

 

Kto nie mierzy - nie zarządza

 

© 2002-2017 NMG